დრო ფულია, როგორც ამბობენ. ამ ფინანსური გადმოსახედიდან ფულიც დროა გარკვეული კუთხით თუ პლესკის ოფიციალურ ვებ გვერდს დავუჯერებთ. რაც, მათი მიხედვით, იმას ნიშნავს რომ თუ შესაბამის სერვერ-მენეჯმენტის ხელსაწყოებს და საშუალებებს აირჩევთ ორივეს ეკონომიას მოახერხებთ. თქვენ შეგიძლიათ რამდენიმე საათი მოგება ყოველ კვირას თუ სწორ software-ებს იხმართ. მოდი გადავხედოთ თუ რატომაა სერვერ-მენეჯმენტის საშუალებები მნიშვნელოვანი.
1. სერვერ მენეჯმენტის ფასი
ამ ბოლო დროს ხშირია cloud ფასებზე ბრძოლა ისევე როგორც VPS სერვისების ღირებულების შემცირება. ამიტომ უფრო და უფრო ადვილი ხდება VPS სერვისების შეძენა. რაც დამატებით შესაძლებლობებს კომპლექტთან ერთად გთავაზობთ.
ასეთი სერვერ მენეჯმენტის ხელსაწყოებში ინვესტირება დამატებით შესაძლობლობებს გთავაზობთ ისევე როგორც ზრდის ეფექტურობას რესურსების ეკონომიით. შეგიძლიათ, Server1-ის VPS სერვისებს აქ გადახედოთ.
2. თავი აარიდეთ სერვერების "sprawl-ს"
ვიზუალიზაცია უფრო ადვილს ხდის აქტივიზაციას, თუმცა ეს ხშირად პრობლემა ხდება IT მენეჯერებისთვის. რაც უფრო სწრაფად ხდება უზრუნველყოფა, მით უფრო მოთხოვნა გვხდება მათთან მიმართებაში. რაც იწვევს ზედმეტად ბევრი ვირტუალური აპარატის არსებობას.
IT მენეჯერები და ინდუსტრიის ექსპერტები გვაფრთხილებენ რომ ვირტუალურ "sprawl" უნდა გავაკონტროლოთ. ეს კი იმავე პროცესს და აუდიტს ითვალისწინებს რასაც ფიზიკური სერვერების უზრუნველყოფა. იმისთვის რომ გარანტია გვქონდეს რომ ზუსტად ვითვლით აპარატების რაოდენობას.
ინდუსტრიის ექსპერტები გვთავაზობენ სერვერის ვარგისიანობის პერიოდის მენეჯმენტს. ანუ ვითვალისწინებთ ვირტუალური ან ფიზიკური სერვერის სტატუსს და მიზანს 1 დღიდან ბოლომდე. თუ მსგავს სირთულეებს არ გავართვით თავი დამატებით პრობლემებთან მოგვიწევს გამკლავება (მაგ: patch მენეჯმენტი)
3. ნაკლები დრო დახარჯეთ სერვერების რეგულირებაზე
სხვადასხვა ტესტები გვაჩვენებენ რომ სერვერ მენეჯმენტის software-ის გამოყენება უფრო ეკონომიურია როგორც დროის ისევე სირთულის მხრივ მექანიკურ მიდგომებთან შედარებით. განსაკუთრებით როცა ახალი სერვერის საბაზისო გამართვასთან გვაქვს საქმე.
არააქვს მნიშნელობა ახალ სერვერებს ამატებთ data ცენტრს თუ ძველებს ანახლებთ, სერვერებს ჭირდებათ ფრთხილი ადმინისტრირება. სწორი ფუნციონალი და ქსელზე წვდომა უმნიშნელოვანესი კოპონენტებია. ამ პროცესის სწრაფად გავლა ნაკლებ დროს ახარჯვინებს თქვენ IT მონაცემთა მენეჯერებს. დამატებით პოზიტიურად ცვლის დროის და ღირებულების შეფარდებას თქვენს სასარგებლოდ.
4. მარტივად გადახედეთ სერვერის ლოგებს
პროგრამები მუდამ ამზადებენ აღრიცხვის ჟურნალებს. თუმცა თანამედროვე სერვერებთან და აპლიკაციის software-ებთან ერთად აღრიცხვები IT მენეჯმენტის საქმე გახდა. კარგი სერვერ მენეჯმენტ პროგრამები აღიცხვას გაამარტივებენ, როგორც წასაკითხად ისევე მოსაძებნად, საჭიროების მიხედვით.
სწრაფი, ეფექტური სერვერ მენეჯმენტის საშუალებები ადმინებისთვის
ტექნოლოგია აგრძელებს კომპლექსური პროცესების ასწრაფებას და გამარტივებას. პლესკისნაირი სერვერ მენჯმენტის აპლიკაციები პირდაპირ მოქმედებენ IT მენეჯერების დროის გარფიკზე. რაც აძლევთ მათ საშუალებას უფრო ღირებულ საქმიანობას დაუთმონ დრო.

Server Management and Time Savings
Server management tools can help you save time, improve efficiency and focus your resources on higher-value tasks.
Time is money, as the saying goes. From that perspective, saving time can also mean saving money. According to Plesk, choosing the right server-management tools and software can help you reduce both operational effort and cost. The right tools may save administrators hours of repetitive work every week. Let us look at why server-management tools matter.
1. The cost of server management
Competition around cloud pricing has increased in recent years, while the cost of VPS services has also become more accessible. As a result, it is easier for businesses to adopt VPS infrastructure together with additional management capabilities.
Investing in server-management tools can provide additional capabilities while improving efficiency and reducing the amount of manual work required. You can review SERVER1 VPS services here.
2. Avoid server sprawl
Virtualization makes provisioning easier, but this can also become a problem for IT managers. The faster resources can be provisioned, the easier it is to create more virtual machines than an organization actually needs.
IT managers and industry specialists therefore recommend keeping virtual-machine sprawl under control. This requires inventory, review and audit processes similar to those used for physical servers, so that the organization knows exactly how many systems it is operating and why.
One useful approach is server lifecycle management: tracking the status and purpose of each virtual or physical server from the day it is deployed until it is retired. Without this discipline, additional operational problems can appear, including unnecessary patch-management workload.
3. Spend less time configuring servers
Different tests and operational experience show that server-management software can reduce both the time and complexity involved in repetitive administration compared with a fully manual approach, especially when a new server requires its initial configuration.
Whether you are adding new servers to a data center or upgrading existing systems, careful administration is essential. Correct functionality and network access are critical components. Completing these steps efficiently allows IT and infrastructure teams to spend less time on routine configuration and improves the balance between operating time and cost.
4. Review server logs more easily
Applications constantly generate logs. With modern servers and application stacks, reviewing those logs has become an important part of IT management. Good server-management software can make logs easier to read, search and analyze when they are needed.
Fast and efficient server-management tools for administrators
Technology continues to automate and simplify complex operational processes. Server-management applications such as Plesk can reduce the time administrators spend on routine tasks, allowing IT teams to focus more of their effort on higher-value work.